PMC RT20D30R10-15 IC908-Inserts with three cutting edges for internal turning and chamfering
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
PMC RT20D30R10-15 IC908
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | PMC R/L |
| ToolType | Solid |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3441070 |
| ProductName | PMC RT20D30R10-15 IC908 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23241602 |
| FamilyDesc | Inserts with three cutting edges for internal turning and chamfering |
| FamilyShortDesc | Inserts with Three Cutting Edges for Internal Turning and Chamfering |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3441070 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Boring and Profiling | |
| APP1Name | Int. Boring and Profiling |
| ItemRemark | |
| Coating | TiAlN |
| Cutting Edge Material | Carbide |
| Tool Type | Solid, Turning & Grooving |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Applicable Material | | Steel | Stainless Steel | Cast Iron | Hard Materials | Super-Alloys / Titanium | |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0060 |
| Style | |
| MSDS | 07999 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Carbide |
| ManufacturerNo | 3441070 |
| Grade | IC908 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 4 mm |
| Corner Radius (RE) | 0.1 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 0.2 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Front End Width (a) | 2.4 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 3 mm |
| Overall Length (OAL) | 29 mm |