QTHL 25-30-JHP-MC-Grooving and parting tools carrying GROOVE 4 CUT inserts with inlets for high-pressure coolant.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
QTHL 25-30-JHP-MC
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | QTHR/L-30-JHP-MC |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3424237 |
| ProductName | QTHL 25-30-JHP-MC |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Grooving and parting tools carrying GROOVE 4 CUT inserts with inlets for high-pressure coolant. |
| FamilyShortDesc | Grooving and Parting Tools Carrying GROOVE 4 CUT Inserts with Inlets for High-Pressure Coolant |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3424237 |
| Remarks | For more details, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.5460 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3424237 |
| Coolant Entry Thread Size (CNT) | G1/8 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 7.3 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 3 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 1 mm |
| Functional Width (WF) | 23.5 mm |
| Head Length (LH) | 23 mm |
| Overall Length (OAL) | 108 mm |
| Shank Height (H) | 25 mm |
| Shank Width (B) | 25 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 52 mm |