S25T PQLNR-12-Lever lock boring bars carrying negative square inserts with 80° corners. S - Steel shank; A - Steel shank with coolant hole.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
S25T PQLNR-12
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | S-PQLNR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3601526 |
| ProductName | S25T PQLNR-12 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Lever lock boring bars carrying negative square inserts with 80° corners. S - Steel shank; A - Steel shank with coolant hole. |
| FamilyShortDesc | Lever Lock Boring Bars Carrying Negative Square Inserts with 80° Corners |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3601526 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. 80° Q#MG 95° Approach | |
| APP1Name | Int. 80° Q#MG 95° Approach |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.1210 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3601526 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 25 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Functional Width (WF) | 17 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | QNMG 1204 |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 32 mm |
| Overall Length (OAL) | 300 mm |
| Rake Angle Axial (GAMP) | -6 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | -12 Degrees |
| Reduced Body Diameter Length (LDRED) | 40 mm |
| Shank Height (H) | 23 mm |