S40U MTLNL-22W-95° lead angle wedge lock boring bars carrying negative triangular inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
S40U MTLNL-22W
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | S-MTLNR/L-W |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3600610 |
| ProductName | S40U MTLNL-22W |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | 95° lead angle wedge lock boring bars carrying negative triangular inserts. |
| FamilyShortDesc | 95° Lead Angle Wedge Lock Boring Bars Carrying Negative Triangular Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3600610 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. 60° Triangle 95° Approach | |
| APP1Name | Int. 60° Triangle 95° Approach |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 3.2440 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3600610 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 40 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Functional Width (WF) | 27 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | TNMG 2204 |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 49 mm |
| Overall Length (OAL) | 350 mm |
| Rake Angle Axial (GAMP) | -6 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | -10 Degrees |
| Reduced Body Diameter Length (LDRED) | 50 mm |
| Shank Height (H) | 36 mm |