S50U CDQNR-1507X-Clamp lock boring bars carrying 55° negative ceramic rhombic inserts
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
S50U CDQNR-1507X
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | S-CDQNR/L-X |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3455366 |
| ProductName | S50U CDQNR-1507X |
| COO | Spain |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Clamp lock boring bars carrying 55° negative ceramic rhombic inserts |
| FamilyShortDesc | Clamp Lock Boring Bars Carrying 55° Negative Ceramic Rhombic Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3455366 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. 55° Diamond 107.5° Approach 30° Clearance | |
| APP1Name | Int. 55° Diamond 107.5° Approach 30° Clearance |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Internal Indexble -Turn Tool |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3455366 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 50 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Functional Width (WF) | 32 mm |
| Master Insert Identification (MIID) | DNGX 1507 |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 70 mm |
| Overall Length (OAL) | 350 mm |
| Rake Angle Axial (GAMP) | 6 Degrees |
| Rake Angle Radial (GAMF) | 11 Degrees |
| Reduced Body Diameter Length (LDRED) | 38 mm |
| Shank Height (H) | 47 mm |