SCHR 16-22BF-JHP-Grooving and turning tools with high-pressure coolant channels with back and front clamping, for Swiss-type and automatic machines.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SCHR 16-22BF-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | SCHR/L-22BF-JHP |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2802157 |
| ProductName | SCHR 16-22BF-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Grooving and turning tools with high-pressure coolant channels with back and front clamping, for Swiss-type and automatic machines. |
| FamilyShortDesc | Grooving and Turning Tools with High-Pressure Coolant Channels for Swiss-Type and Automatic Machines |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2802157 |
| Remarks | Note: Coolant ports of the left-hand tools are in the same position as those of the right-hand tools |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Back Turning | Ext. Grooving | Ext. Grooving & Turning | Ext. Turning | Parting | Threading (Ext.) Groove Turn T | |
| APP1Name | Ext. Back Turning |
| APP2Name | Ext. Grooving |
| APP3Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP4Name | Ext. Turning |
| APP5Name | Parting |
| APP6Name | Threading (Ext.) Groove Turn T |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Turn-Groove Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.2460 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2802157 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 8 mm |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 2.5 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 0.5 mm |
| Head Length (LH) | 20.7 mm |
| Overall Length (OAL) | 125 mm |
| Shank Height (H) | 16 mm |
| Shank Width (B) | 16 mm |