SCIR 22-BRA00-05K8 IC07-Back turning inserts with a frontal lead angle used on Swiss type automatics and small CNC lathes.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SCIR 22-BRA00-05K8 IC07
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | SCIR/L-22-BR/BL/BRA/BLA |
| ToolType | Insert |
| Unit | M |
| PackSize | 5 |
| product_code | ISC3333363 |
| ProductName | SCIR 22-BRA00-05K8 IC07 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242105 |
| FamilyDesc | Back turning inserts with a frontal lead angle used on Swiss type automatics and small CNC lathes. |
| FamilyShortDesc | Back Turning Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3333363 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Back Turning | |
| APP1Name | Ext. Back Turning |
| ItemRemark | |
| Coating | Uncoated |
| Cutting Edge Material | Carbide |
| Tool Type | Groove-Turn Precision Inserts |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Applicable Material | | Stainless Steel | Aluminum / Non-Ferrous Materials | Super-Alloys / Titanium | |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0062 |
| Style | |
| MSDS | 07999 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Carbide |
| ManufacturerNo | 3333363 |
| Grade | IC07 |
| Corner Radius (RE) | 0 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 5 mm |
| Cutting Width (CW) | 0.5 mm |
| Insert Length (INSL) | 22 mm |
| Insert Rake Angle (GAN) | 8 Degrees |
| Insert Thickness (S) | 7 mm |