SER 2525 M22D-External threading, drophead toolholders. Designed for upside-down position keeping cutting edge height at the same level as regular tools.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SER 2525 M22D
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | SER-D |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3800221 |
| ProductName | SER 2525 M22D |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | External threading, drophead toolholders. Designed for upside-down position keeping cutting edge height at the same level as regular tools. |
| FamilyShortDesc | External Threading Drophead Toolholders |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3800221 |
| Remarks | All toolholders are made for 1.5 helix angle. For GTGA inserts, use anvil AE 16-0 |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | External Threading | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | External Threading |
| ItemRemark | |
| Tool Type | External Non-Rotating Threading Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.8420 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3800221 |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Head Length (LH) | 38 mm |
| Shank Height (H) | 25 mm |
| Shank Width (B) | 25 mm |