SGAQ D10-0.8-SELF-GRIP Mini Blades for parting and grooving, suitable for swiss-type machines
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SGAQ D10-0.8
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | SGAQ |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 2 |
| product_code | ISC3379275 |
| ProductName | SGAQ D10-0.8 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | SELF-GRIP Mini Blades for parting and grooving, suitable for swiss-type machines |
| FamilyShortDesc | SELF-GRIP Mini Blades for Parting and Grooving, Suitable for Swiss-Type Machines |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3379275 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Parting & Grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0045 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3379275 |
| Body Width (WB) | 0.68 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Neutral |
| Overall Height (OAH) | 11.5 mm |
| Overall Length (OAL) | 21.8 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 11 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 10 mm |