SGFFA 45-L-6-SELF-GRIP reinforced face grooving blades, used on standard tool blocks.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SGFFA 45-L-6
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | SGFFA |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2300291 |
| ProductName | SGFFA 45-L-6 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | SELF-GRIP reinforced face grooving blades, used on standard tool blocks. |
| FamilyShortDesc | Reinforced Face Grooving Blades for Standard Tool Blocks |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2300291 |
| Remarks | Important: Apply R.H. insert on R.H. tool and L.H. insert on L.H. tool. Neutral insert only as indicated H dimension links blades and blocks |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Face Grooving | Face Grooving Along Shaft | |
| APP1Name | Face Grooving |
| APP2Name | Face Grooving Along Shaft |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Face Grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.2470 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2300291 |
| Axial Groove Outside Diameter Minimum (DAXN) | 44 mm |
| Axial Groove Outside Diameter Maximum (DAXX) | 58 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 25 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Cutting Width (CW) | 6 mm |
| Overall Length (OAL) | 91 mm |
| Shank Height (H) | 32 mm |