SGFH 100-9-SELF-GRIP, parting and grooving, four-pocket blades.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SGFH 100-9
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | SGFH (four-pockets) |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2300542 |
| ProductName | SGFH 100-9 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | SELF-GRIP, parting and grooving, four-pocket blades. |
| FamilyShortDesc | Parting and Grooving Four-Pocket Blades |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2300542 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Blades and adapters for Parting & Grooving |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 3.8370 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2300542 |
| Body Width (WB) | 8 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Neutral |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 10 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 9 mm |
| Number of Pocket (NOP) | 4 |
| Overall Length (OAL) | 460 mm |
| Shank Height (H) | 100 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 227 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 450 mm |