SGFH 26-1M-Internal grooving blades for GHIC...-70 bars
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SGFH 26-1M
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | SGFH 26-M |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2301072 |
| ProductName | SGFH 26-1M |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Internal grooving blades for GHIC...-70 bars |
| FamilyShortDesc | Internal Grooving Blades, for GHIC...-70 Bars |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2301072 |
| Remarks | Grooving depth (Tmax-r) varies in conformance with blade's overhang (f and F1) and it depends on the bore diameter (D). For grooving capacity, click More Info SGFH...M can be modified from external double-sided blades |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Grooving | |
| APP1Name | Int. Grooving |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Blades and adapters for Parting & Grooving |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0270 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2301072 |
| Body Width (WB) | 1.2 mm |
| Body Width_2 (WB_2) | 1.6 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Neutral |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 1.6 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 1.6 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 70 mm |
| Overall Length (OAL) | 63 mm |
| Shank Height (H) | 26 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 19 mm |