SGTFL 2525-3-SELF-GRIP integral shank tool for parting and grooving
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SGTFL 2525-3
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | SGTFR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2300820 |
| ProductName | SGTFL 2525-3 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | SELF-GRIP integral shank tool for parting and grooving |
| FamilyShortDesc | SELF-GRIP, Integral Shank Tool for Parting and Grooving |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2300820 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Parting & Grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.6530 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2300820 |
| Body Width (WB) | 2.4 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 3.53 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 2.7 mm |
| Overall Length (OAL) | 150 mm |
| Shank Height (H) | 25 mm |
| Shank Width (B) | 25 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 38.27 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 56 mm |