SGTFR 2020-3D 45-SELF-GRIP reinforced tool for parting and grooving
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SGTFR 2020-3D 45
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | SGTFR/L-D |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2301224 |
| ProductName | SGTFR 2020-3D 45 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | SELF-GRIP reinforced tool for parting and grooving |
| FamilyShortDesc | SELF-GRIP, Reinforced Tool for Parting and Grooving |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2301224 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Parting & Grooving Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.3860 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2301224 |
| Body Width (WB) | 2.4 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 3.53 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 2.7 mm |
| Head Length (LH) | 23 mm |
| Overall Length (OAL) | 125 mm |
| Shank Height (H) | 20 mm |
| Shank Width (B) | 20 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 33.19 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 45 mm |