SH-D50-4D-40-A-Steel boring bars with serrated connection for AVC heads
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SH-D50-4D-40-A
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | SH-D |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3359553 |
| ProductName | SH-D50-4D-40-A |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Steel boring bars with serrated connection for AVC heads |
| FamilyShortDesc | Steel Boring Bars With Serrated Connection For AVC Heads |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3359553 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | Anti Vibration |
| APP2Name | Straight ST |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Cylindrical Shanks |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 5.4130 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3359553 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 50 mm |
| Connection Diameter Workpiece Side (DCONWS) | 40 mm |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Functional Length (LF) | 368 mm |
| Overall Length (OAL) | 368 mm |
| Shank Height (H) | 46 mm |