SH-S20-N-AVC-D32-JHP-MC-Square shank holders with serrated connection.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SH-S20-N-AVC-D32-JHP-MC
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | SH-S#-N-AVC |
| ToolType | Holder |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3398764 |
| ProductName | SH-S20-N-AVC-D32-JHP-MC |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Square shank holders with serrated connection. |
| FamilyShortDesc | Square Shank Holders with Serrated Connection |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3398764 |
| Remarks | Steel shanks without anti-vibration mechanism |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | Straight ST |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Cylindrical Shanks |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 2.7712 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3398764 |
| Connection Diameter Workpiece Side (DCONWS) | 1.26" |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Functional Length (LF) | 5.984" |
| Head Length (LH) | 0.827" |
| Overall Length (OAL) | 5.984" |
| Shank Height (H) | 1-1/4" |
| Shank Width (B) | 1-1/4" |