SXCIR 16-13-Internal toolholders for specially tailored profile insets.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SXCIR 16-13
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | SXCIR |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2801338 |
| ProductName | SXCIR 16-13 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Internal toolholders for specially tailored profile insets. |
| FamilyShortDesc | Internal Toolholders for Specially Tailored Profile Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2801338 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Grooving | Int. Grooving (side limit) | |
| APP1Name | Int. Grooving |
| APP2Name | Int. Grooving (side limit) |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Wide Profiling Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.2160 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2801338 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 16 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 3 mm |
| Functional Width (WF) | 13 mm |
| Head Length (LH) | 20 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 30 mm |
| Overall Length (OAL) | 125 mm |