SXCNN 31.7 P36-10-V-Lock external toolholders for specially tailored wide profile grooving inserts
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
SXCNN 31.7 P36-10
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | SXCNN |
| ToolType | Tool |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2800984 |
| ProductName | SXCNN 31.7 P36-10 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | V-Lock external toolholders for specially tailored wide profile grooving inserts |
| FamilyShortDesc | External Toolholders for Specially Tailored Wide Profile Grooving Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2800984 |
| Remarks | Toolholder seat needs to be modified according to insert profile to ensure clearance |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Wide Profiling Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 3.0953 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2800984 |
| Overall Length (OAL) | 7" |
| Shank Height (H) | 1.3" |
| Shank Width (B) | 1.3" |