T-Max®, długoostrzowy frez walcowo-czołowy RA215-076C8-152L ID:5740172 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
T-Max®, długoostrzowy frez walcowo-czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | T-Max®, długoostrzowy frez walcowo-czołowy |
| Rodzina produktów | 1023 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | RA215..Cx |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 3 inch |
| Średnica skrawania | 76.2 mm |
| Dconms Connection Diameter | 3.14961 inch |
| Dconms Connection Diameter | 80 mm |
| Dfc Functional Diameter | 2.16535 inch |
| Dfc Functional Diameter | 55 mm |
| Lf Functional Length | 7.874 inch |
| Lf Functional Length | 200 mm |
| Lu Usable Length | 6.69 inch |
| Lu Usable Length | 169.926 mm |
| Waga | 12.1254 lb |
| Waga | 5.5 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C8 |
| Aermx Working Engagement Ratio Maximum | 0 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 6 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 152.4 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Ccc Center Cutting Capability | no |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 0: without coolant |
| Cutint Masterend Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | LEHT 180416 |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 90 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 0 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 6100 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO26623-1 |
| Liczba krawędzi skrawających | 2 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 11386115 |