T-Max®, wytaczak S40V-CKUNL16 ID:5751917 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
T-Max®, wytaczak

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | T-Max®, wytaczak |
| Rodzina produktów | 1026 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | S..CKUNR/L |
| Rodzina produktów | Carriers for ISO Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 1.5748 inch |
| Dconms Connection Diameter | 40 mm |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 1.88976 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 48 mm |
| H Shank Height | 1.45669 inch |
| H Shank Height | 37 mm |
| Lf Functional Length | 15.748 inch |
| Lf Functional Length | 400 mm |
| Waga | 8.13286 lb |
| Waga | 3.689 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Cylindrical shank w/ 3 flats -metric: 40 |
| Bams Machine Side Body Angle | 0 deg |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 0 deg |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 0: without coolant |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | KNUX 160405R |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 0: no coolant exit |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | L |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 93 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 6.29921 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 160 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -3 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 30 deg |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 10751941 |