T-Max® P, narzędzie tokarskie C10-PDJNL-68110-15HP ID:6067792 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
T-Max® P, narzędzie tokarskie

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | T-Max® P, narzędzie tokarskie |
| Rodzina produktów | 1049 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | Cx-PDJNR/L..HP |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | DE |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 3.93701 inch |
| Dconms Connection Diameter | 100 mm |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 7.08661 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 180 mm |
| Dmin2 Minimum Bore Diameter | 11.0236 inch |
| Dmin2 Minimum Bore Diameter | 280 mm |
| Lf Functional Length | 4.33071 inch |
| Lf Functional Length | 110 mm |
| Waga | 12.5818 lb |
| Waga | 5.707 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C10 |
| Bams Machine Side Body Angle | 0 deg |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 0 deg |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | DNMG 150608 |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 8: decentral focused exit with nozzles |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | L |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 93 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 4.33071 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 110 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -3 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 27 deg |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 26067792 |