T-Max® P, narzędzie tokarskie C6-MVUNL-22120-16 ID:5729314 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
T-Max® P, narzędzie tokarskie

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | T-Max® P, narzędzie tokarskie |
| Rodzina produktów | 1049 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | Cx-MVUNR/L (INT) |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 2.48031 inch |
| Dconms Connection Diameter | 63 mm |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 1.5748 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 40 mm |
| Lf Functional Length | 4.72441 inch |
| Lf Functional Length | 120 mm |
| Lu Usable Length | 3.70079 inch |
| Lu Usable Length | 94 mm |
| Waga | 3.08647 lb |
| Waga | 1.4 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Coromant Capto (bolt and segment clamping) -size C6 |
| Bams Machine Side Body Angle | 0 deg |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 0 deg |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 3: axial concentric and radial entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | VNMG 160408 |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 3: axial inclined exit |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | L |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 93 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 4.72441 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 120 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -3 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 30 deg |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 10641164 |