T-Max® P, wkładka tokarska PTWNL12CA-16 ID:5738939 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
T-Max® P, wkładka tokarska

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | T-Max® P, wkładka tokarska |
| Rodzina produktów | 1049 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | PTWNR/L..CA |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | IN |
| Wymiary | |
| B Shank Width | 0.590551 inch |
| B Shank Width | 15 mm |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 1.9685 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 50 mm |
| H Shank Height | 0.787402 inch |
| H Shank Height | 20 mm |
| Lf Functional Length | 1.85039 inch |
| Lf Functional Length | 47 mm |
| Waga | 0.220462 lb |
| Waga | 100 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Cartridge (ISO5611) -left hand: 12CA |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | TNMG 160408 |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 0: no coolant exit |
| Hand Hand | L |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 60 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 1.85039 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 47 mm |
| Psir Tool Lead Angle | 30 deg |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 10192744 |