T-Max® P, wytaczak A16R-PCLNL09 ID:6056798 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
T-Max® P, wytaczak

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | T-Max® P, wytaczak |
| Rodzina produktów | 1049 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | A..PCLNR/L |
| Rodzina produktów | Carriers for ISO Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 0.629921 inch |
| Dconms Connection Diameter | 16 mm |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 0.787402 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 20 mm |
| H Shank Height | 0.590551 inch |
| H Shank Height | 15 mm |
| Lf Functional Length | 7.87402 inch |
| Lf Functional Length | 200 mm |
| Waga | 0.542338 lb |
| Waga | 246 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Cylindrical shank w/ 3 flats -metric: 16 |
| Bams Machine Side Body Angle | 0 deg |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 0 deg |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | CNMG 090308 |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 3: axial inclined exit |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | L |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 95 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 2.51969 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 64 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -5 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 0 deg |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 26056798 |