T-Max® P, wytaczak A20T-PDUNL3HP ID:6339974 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
T-Max® P, wytaczak

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | T-Max® P, wytaczak |
| Rodzina produktów | 1049 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | A..PDUNR/L..HP (INCH) |
| Rodzina produktów | Carriers for ISO Inserts |
| Country Of Origin | US |
| Wymiary | |
| Dconms Connection Diameter | 1.25 inch |
| Dconms Connection Diameter | 31.75 mm |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 1.5315 inch |
| Dmin1 Minimum Bore Diameter | 38.9 mm |
| H Shank Height | 1.1811 inch |
| H Shank Height | 30 mm |
| Lf Functional Length | 12 inch |
| Lf Functional Length | 304.8 mm |
| Waga | 3.64645 lb |
| Waga | 1.654 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Cylindrical shank w/ 3 flats -inch: 1 1/4 |
| Bams Machine Side Body Angle | 0 deg |
| Baws Workpiece Side Body Angle | 0 deg |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 1: axial concentric entry |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | DNMG 110408 |
| Cxsc Coolant Exit Style Code | 8: decentral focused exit with nozzles |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | L |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 93 deg |
| Ohx Maximum Overhang | 5 inch |
| Ohx Maximum Overhang | 127 mm |
| Psir Tool Lead Angle | -3 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 27 deg |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 26339974 |