TAGPAD-XL 3R-D82-JHP-Extra long parting and grooving adapters with channels for high-pressure coolant carrying TANG-GRIP inserts
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TAGPAD-XL 3R-D82-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TAGPAD-XL-JHP |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2394219 |
| ProductName | TAGPAD-XL 3R-D82-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Extra long parting and grooving adapters with channels for high-pressure coolant carrying TANG-GRIP inserts |
| FamilyShortDesc | Extra Long Parting and Grooving Adapters with Channels for High-Pressure Coolant Carrying TANG-GRIP Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2394219 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Blades and adapters for Parting & Grooving |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0790 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2394219 |
| Body Width (WB) | 2.4 mm |
| Body Width_2 (WB_2) | 6 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 3.5 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 2.8 mm |
| Overall Height (OAH) | 43 mm |
| Overall Length (OAL) | 70.4 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 78.82 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 82 mm |