TGAQ D160-5-4Z-Parting and grooving square adapters carrying TANG-GRIP tangentially clamped inserts
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGAQ D160-5-4Z
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGAQ |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3395499 |
| ProductName | TGAQ D160-5-4Z |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Parting and grooving square adapters carrying TANG-GRIP tangentially clamped inserts |
| FamilyShortDesc | Parting and Grooving Square Adapters Carrying TANG-GRIP Tangentially Clamped Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3395499 |
| Remarks | Suitable for all TANG-GRIP inserts D42 and D52 Adapters available with two pockets |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.3500 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3395499 |
| Body Width (WB) | 4 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Neutral |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 5.5 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 4.7 mm |
| Overall Height (OAH) | 100 mm |
| Overall Length (OAL) | 100 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 100 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 160 mm |