TGDR 3232-6M-Holders for TOP-GRIP utility grooving and turning inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGDR 3232-6M
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGDR/L |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2850094 |
| ProductName | TGDR 3232-6M |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Holders for TOP-GRIP utility grooving and turning inserts. |
| FamilyShortDesc | External Holders for Turning, Grooving and Profiling |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2850094 |
| Remarks | To control the clamping torque, use interchangeable key blades and adjustable torque handles (optional), for information, click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Ext. Grooving & Turning | Ext. Profiling | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Ext. Profiling |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Turn-Groove Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.0720 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2850094 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 22 mm |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 6.35 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 6 mm |
| Functional Width (WF) | 29.5 mm |
| Head Length (LH) | 43 mm |
| Overall Length (OAL) | 150 mm |
| Shank Height (H) | 32 mm |
| Shank Width (B) | 32 mm |