TGFH 12MB-2 L58-Parting and grooving blades for other manufacturers blocks, carrying TANG-GRIP single-ended, tangentially clamped inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGFH 12MB-2 L58
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGFH-MB |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2302255 |
| ProductName | TGFH 12MB-2 L58 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Parting and grooving blades for other manufacturers blocks, carrying TANG-GRIP single-ended, tangentially clamped inserts. |
| FamilyShortDesc | Parting and Grooving Blades for Other Manufacturers Blocks |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2302255 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Blades and adapters for Parting & Grooving |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0160 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2302255 |
| Body Width (WB) | 1.65 mm |
| Body Width_2 (WB_2) | 1.7 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 11.5 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Neutral |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 2.4 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 1.8 mm |
| Head Length (LH) | 15.5 mm |
| Number of Pocket (NOP) | 1 |
| Overall Length (OAL) | 58 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 11.5 mm |