TGFHL 26-3TR-D36-Reinforced blades for TRAUB and Index machines carrying TANG-GRIP tangentially clamped inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGFHL 26-3TR-D36
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGFHL-TR |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2390828 |
| ProductName | TGFHL 26-3TR-D36 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Reinforced blades for TRAUB and Index machines carrying TANG-GRIP tangentially clamped inserts. |
| FamilyShortDesc | Reinforced Blades for TRAUB and Index Machines Carrying TANG-GRIP Tangentially Clamped Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2390828 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Parting | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Blades and adapters for Parting & Grooving |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.1440 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2390828 |
| Body Width (WB) | 2.5 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 3.5 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 2.8 mm |
| Overall Length (OAL) | 110 mm |
| Shank Height (H) | 26 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 39.46 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 36 mm |