TGHN 26-3M-Internal machining blades for TOP-GRIP utility grooving and turning inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGHN 26-3M
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGHN 26-M |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2850082 |
| ProductName | TGHN 26-3M |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Internal machining blades for TOP-GRIP utility grooving and turning inserts. |
| FamilyShortDesc | Internal Grooving and Turning Blades for GHIC...-70 Bars |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2850082 |
| Remarks | Grooving depth (CDX) varies in conformance with blade's overhang (WFN-WFX and depends on the bore diameter (D) For grooving capacity, click More Info TGHN 26...-M can be modified from external double-sided TGHN blades |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Groove & Turn | Int. Grooving | Int. Profiling | |
| APP1Name | Int. Groove & Turn |
| APP2Name | Int. Grooving |
| APP3Name | Int. Profiling |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Turn-Groove Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0300 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2850082 |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 3 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 3 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 70 mm |
| Overall Length (OAL) | 63 mm |
| Shank Height (H) | 26 mm |