TGIR 40C-6-Internal boring bars with coolant holes carrying TOP-GRIP utility grooving and turning inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGIR 40C-6
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGIR/L-C |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2850056 |
| ProductName | TGIR 40C-6 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Internal boring bars with coolant holes carrying TOP-GRIP utility grooving and turning inserts. |
| FamilyShortDesc | Grooving and Turning Bars with Coolant Holes Carrying TOP-GRIP Utility Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2850056 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Int. Groove & Turn | Int. Grooving | Int. Profiling | |
| APP1Name | Int. Groove & Turn |
| APP2Name | Int. Grooving |
| APP3Name | Int. Profiling |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Indexable Turn & Groov Tools |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 2.6600 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2850056 |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 40 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 17.5 mm |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 6.35 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 6 mm |
| Functional Width (WF) | 35.2 mm |
| Head Length (LH) | 60 mm |
| Minimum Bore Diameter (DMIN) | 57 mm |
| Overall Length (OAL) | 300 mm |