TGPAD 4R-T16-JHP-TOP-GRIP adapters with channels for high-pressure coolant carrying TGMF / TGMP groove-turn inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGPAD 4R-T16-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGPAD-JHP |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3321884 |
| ProductName | TGPAD 4R-T16-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | TOP-GRIP adapters with channels for high-pressure coolant carrying TGMF / TGMP groove-turn inserts. |
| FamilyShortDesc | TOP-GRIP Adapters with Channels for High-Pressure Coolant Carrying TGMF / TGMP Groove-Turn Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3321884 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Ext. Grooving | Ext. Grooving & Turning | Ext. Profiling | |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Ext. Profiling |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0460 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3321884 |
| Body Width (WB) | 5.2 mm |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 16 mm |
| Cutting Width Maximum (CWX) | 5 mm |
| Cutting Width Minimum (CWN) | 4 mm |
| Functional Width (WF) | 3.5 mm |
| Head Length (LH) | 17.2 mm |
| Overall Length (OAL) | 41.7 mm |