TGTBQ 20L-D42-JHP-MC-Tool blocks for parting and grooving square adapters TANG-F-GRIP & DO-F-GRIP for high-pressure coolant with three cooling inlets
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGTBQ 20L-D42-JHP-MC
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGTBQ-JHP-MC |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3419496 |
| ProductName | TGTBQ 20L-D42-JHP-MC |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Tool blocks for parting and grooving square adapters TANG-F-GRIP & DO-F-GRIP for high-pressure coolant with three cooling inlets |
| FamilyShortDesc | Tool Blocks which Mount Square Adapters with Three High-Pressure Coolant Inlets for Parting and Grooving |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3419496 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.4810 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3419496 |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Functional Length (LF) | 78 mm |
| Overall Height (OAH) | 40 mm |
| Overall Length (OAL) | 110 mm |
| Shank Height (H) | 20 mm |
| Shank Width (B) | 20 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 13 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 42 mm |