TGTBQ 25.4L-R-D82-ECD-JHP-Tool blocks for square TANG-F-GRIP (TGAQ-ECD) parting and grooving adapters with high-pressure coolant, for Machining next to spindle.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGTBQ 25.4L-R-D82-ECD-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGTBQ-RIB-ECD-JHP (JET-CROWN w/RIB) |
| ToolType | Holder |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3422262 |
| ProductName | TGTBQ 25.4L-R-D82-ECD-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Tool blocks for square TANG-F-GRIP (TGAQ-ECD) parting and grooving adapters with high-pressure coolant, for Machining next to spindle. |
| FamilyShortDesc | Tool Blocks for Square (TGAQ-ECD) Parting and Grooving Adapters with High-Pressure Coolant for Machining next to Spindle |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3422262 |
| Remarks | The tool cannot be used for grooving applications when the workpiece diameter is larger than 4.64 A separate crown for each insert width should be ordered separately. |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3422262 |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Overall Height (OAH) | 2.52" |
| Overall Length (OAL) | 6.496" |
| Shank Height (H) | 1" |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 3.228" |