TGTBQ 25.4R-D82-JHP-Tool blocks for square TANG-F-GRIP and DO-F-GRIP parting and grooving adapters for high-pressure coolant
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGTBQ 25.4R-D82-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGTBQ-JHP |
| ToolType | Holder |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3367528 |
| ProductName | TGTBQ 25.4R-D82-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Tool blocks for square TANG-F-GRIP and DO-F-GRIP parting and grooving adapters for high-pressure coolant |
| FamilyShortDesc | Tool Blocks for Square TANG-F-GRIP and DO-F-GRIP Parting and Grooving Adapters for High-Pressure Coolant |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3367528 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 2.7271 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3367528 |
| Overall Height (OAH) | 2.52" |
| Overall Length (OAL) | 5.906" |
| Shank Height (H) | 1" |
| Shank Width (B) | 1.024" |
| Tool Assembly Length (LTA) | 0.461" |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 3.228" |