TGTBQ 25L-D65-ECD-JHP-Tool blocks for square TANG-F-GRIP (TGAQ-ECD) parting and grooving adapters for high-pressure coolant.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGTBQ 25L-D65-ECD-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGTBQ-ECD-JHP (JET-CROWN) |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3394440 |
| ProductName | TGTBQ 25L-D65-ECD-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Tool blocks for square TANG-F-GRIP (TGAQ-ECD) parting and grooving adapters for high-pressure coolant. |
| FamilyShortDesc | Tool Blocks for Square TANG-F-GRIP (TGAQ-ECD) Parting and Grooving Adapters for High-Pressure Coolant |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3394440 |
| Remarks | The tool cannot be used for grooving applications when the workpiece diameter is larger than 118mm A separate crown for each insert width should be ordered separately |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.0900 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3394440 |
| Overall Height (OAH) | 55 mm |
| Overall Length (OAL) | 139 mm |
| Shank Height (H) | 25 mm |
| Shank Width (B) | 25.5 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 13.29 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 65 mm |