TGTBQ 25L-R-D52-JHP-Tool blocks for square TANG-F-GRIP and DO-F-GRIP parting and grooving adapters with high-pressure coolant, for machining next to spindle.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGTBQ 25L-R-D52-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGTBQ-JHP-RIB |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3401015 |
| ProductName | TGTBQ 25L-R-D52-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Tool blocks for square TANG-F-GRIP and DO-F-GRIP parting and grooving adapters with high-pressure coolant, for machining next to spindle. |
| FamilyShortDesc | Tool Blocks for Square F-GRIP Parting and Grooving Adapters with High-Pressure Coolant for Machining next to Spindle |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3401015 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.2730 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3401015 |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Overall Height (OAH) | 50 mm |
| Overall Length (OAL) | 153.5 mm |
| Shank Height (H) | 25 mm |
| Shank Width (B) | 25.5 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 25.5 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 52 mm |