TGTBU 19-35-Tool blocks for TGSU parting and grooving blades.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGTBU 19-35
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGTBU |
| ToolType | Holder |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2302196 |
| ProductName | TGTBU 19-35 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Tool blocks for TGSU parting and grooving blades. |
| FamilyShortDesc | Tool Blocks for TGSU Parting and Grooving Blades |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2302196 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Blocks for blades |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 2.2134 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2302196 |
| Overall Height (OAH) | 2.2" |
| Overall Length (OAL) | 4.331" |
| Prism Height (HTPRM) | 1.378" |
| Shank Height (H) | 3/4" |
| Shank Width (B) | 3/4" |
| Tool Assembly Length (LTA) | 0.428" |