TGTBU 19-6G JHP-Tool blocks for parting and grooving blades for high-pressure coolant
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGTBU 19-6G JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGTBU-JHP |
| ToolType | Holder |
| Unit | I |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2302499 |
| ProductName | TGTBU 19-6G JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Tool blocks for parting and grooving blades for high-pressure coolant |
| FamilyShortDesc | Tool Blocks for Parting and Grooving Blades for High-Pressure Coolant |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2302499 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Ext. Grooving & Turning |
| APP3Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Tool Type | Blocks for blades |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Inch |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.8850 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2302499 |
| Overall Height (OAH) | 1.4" |
| Overall Length (OAL) | 3.937" |
| Prism Height (HTPRM) | 1.26" |
| Shank Height (H) | 3/4" |
| Shank Width (B) | 0.787" |
| Tool Assembly Length (LTA) | 0.429" |