TGTBY R32-D82L-JHP-Y-axis intermediate prismatic holders for TANG-F-GRIP and DO-F-GRIP square JHP adapters on multi-task machines for parting and grooving.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TGTBY R32-D82L-JHP
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | TGTBY-JHP |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3372441 |
| ProductName | TGTBY R32-D82L-JHP |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Y-axis intermediate prismatic holders for TANG-F-GRIP and DO-F-GRIP square JHP adapters on multi-task machines for parting and grooving. |
| FamilyShortDesc | Y-Axis Intermediate Prismatic Holders for Square JHP Adapters on Multi-Task Machines for Parting and Grooving |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3372441 |
| Remarks | Can be used also for X-axis (multi-task machines) - location pin should beremoved For animation and set up procedure click on More Info |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| APP1Name | Ext. Grooving |
| APP2Name | Parting |
| ItemRemark | |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.7550 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3372441 |
| Cutting Direction (HAND) | Left Hand |
| Functional Length (LF) | 150 mm |
| Overall Height (OAH) | 42 mm |
| Overall Length (OAL) | 153 mm |
| Prism Height (HTPRM) | 32 mm |
| Tool Assembly Length (LTA) | 9.2 mm |
| Work Piece Parting Diameter Maximum (CUTDIA) | 82 mm |