THBL 53K-12-IQ-Blades carrying cartridges for wide grooving inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
THBL 53K-12-IQ
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | THBR/L/N-IQ |
| ToolType | Holder |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC2802004 |
| ProductName | THBL 53K-12-IQ |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23231001 |
| FamilyDesc | Blades carrying cartridges for wide grooving inserts. |
| FamilyShortDesc | Blades Carrying Cartridges for Wide Grooving Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=2802004 |
| Remarks | |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| ItemRemark | For best performance use SGTBU...-14 holder blocks. Cartridges have to be ordered separately |
| Tool Type | Blades and adapters for Parting & Grooving |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.1490 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 2802004 |
| Cutting Depth Maximum (CDX) | 93 mm |
| Overall Length (OAL) | 260 mm |
| Shank Height (H) | 52.6 mm |