U-Max®, frez walcowo-czołowy R216.2-316 ID:5742806 Sandvik
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
U-Max®, frez walcowo-czołowy

| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Product Description - Pl-Pl | U-Max®, frez walcowo-czołowy |
| Rodzina produktów | 1027 |
| Product Subfamily Code (Tsyc) | R216.2 (INCH-WELDON) |
| Rodzina produktów | Carriers for Concept Inserts |
| Country Of Origin | SE |
| Wymiary | |
| Średnica skrawania | 0.625 inch |
| Średnica skrawania | 15.875 mm |
| Dconms Connection Diameter | 0.625 inch |
| Dconms Connection Diameter | 15.875 mm |
| Lf Functional Length | 3.07087 inch |
| Lf Functional Length | 78 mm |
| Waga | 0.465176 lb |
| Waga | 211 g |
| Parametry techniczne | |
| Adintms Adaptive Interface Machine Direction | Weldon (DIN6535-HB) -inch: 5/8 |
| Aermx Working Engagement Ratio Maximum | 1 |
| Maksymalna głębokość skrawania | 0.393701 inch |
| Maksymalna głębokość skrawania | 10 mm |
| Bmc Body Material Code | Steel |
| Ccc Center Cutting Capability | yes |
| Cnsc Coolant Entry Style Code | 0: without coolant |
| Cutint Master Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | Mill Umax 216.2-10-C (R216.2-100204) |
| Dpc Damping Property | no |
| Hand Hand | R |
| Kapr Tool Cutting Edge Angle | 90 deg |
| Rmpx Maximum Ramping Angle | 90 deg |
| Rpmx Rotational Speed Maximum | 18900 1/min |
| Stdno Standard Number | ISO3338-2 |
| Liczba krawędzi skrawających | 1 |
| Inne parametry | |
| Ean Number | 10002801 |