XNK D050-46-3-W40 XN13-Extended flute endmills carrying XNMU 1306... inserts.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
XNK D050-46-3-W40 XN13
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | XNK-XN13 |
| ToolType | Tool |
| Unit | M |
| PackSize | 1 |
| product_code | ISC3107105 |
| ProductName | XNK D050-46-3-W40 XN13 |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242106 |
| FamilyDesc | Extended flute endmills carrying XNMU 1306... inserts. |
| FamilyShortDesc | Extended Flute Endmills Carrying XNMU 1306... Inserts |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=3107105 |
| Remarks | Radial W.O.C. < 0.3xDC |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Shouldering | |
| APP1Name | Shouldering |
| ItemRemark | |
| Tool Type | 90° Extended flute endmills |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 1.2160 |
| Style | |
| MSDS | 07995 |
| LocalField1 | 2 |
| Body Material | Steel |
| ManufacturerNo | 3107105 |
| Connection Code Machine Side (CCMS) | Weldon |
| Connection Diameter Machine Side (DCONMS) | 40 mm |
| Coolant Supply Property (CSP) | Coolant Thru |
| Cutting Diameter (DC) | 50 mm |
| Cutting Direction (HAND) | Right Hand |
| Cutting Item Count (CICT) | 12 |
| Depth of Cut Maximum (APMX) | 46 mm |
| Flute Count (NOF) | 3 |
| Master Insert Identification (MIID) | XNMU 130608PNN-MM |
| Overall Length (OAL) | 125 mm |