XOMT 060204-DT IC520M-Inserts for DR drills and A-SXFOR/L boring bars.
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
XOMT 060204-DT IC520M
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| FamilyName | XOMT-DT |
| ToolType | Insert |
| Unit | M |
| PackSize | 10 |
| product_code | ISC5503073 |
| ProductName | XOMT 060204-DT IC520M |
| COO | Israel |
| UOM | EA |
| UNSPSC | 23242105 |
| FamilyDesc | Inserts for DR drills and A-SXFOR/L boring bars. |
| FamilyShortDesc | Inserts for DR Drills and Boring Bars |
| Link | https://www.Iscar.com/ecat/e.asp?cat=5503073 |
| Remarks | Two cutting edges For hard materials and interrupted cut |
| FamilyBrand | Iscar |
| BrandName | Iscar |
| Application | | Drilling | Drilling Ext Face Int. Turning | Int. XOMT 88° Approach | |
| APP1Name | Drilling |
| APP2Name | Drilling Ext Face Int. Turning |
| APP3Name | Int. XOMT 88° Approach |
| ItemRemark | |
| Coating | TiCN |
| Cutting Edge Material | Carbide |
| Tool Type | Indexable drilling inserts |
| Point Shape | |
| Measurement Type | Metric |
| Applicable Material | | Steel | Stainless Steel | Cast Iron | |
| Thread Standard | |
| Package Weight | 0.0021 |
| Style | |
| MSDS | 07999 |
| LocalField1 | 21 |
| Body Material | Carbide |
| ManufacturerNo | 5503073 |
| Grade | IC520M |
| Corner Radius (RE) | 0.4 mm |
| Cutting Edge Length (L) | 6.16 mm |
| Inscribed Circle Diameter (IC) | 6.16 mm |
| Insert Included Angle (EPSR) | 90 Degrees |
| Insert Thickness (S) | 2.56 mm |